Słynne bawarskie święto piwa czyli Oktoberfest, jako festyn znany na całym świecie

Oktoberfest to znane doskonale święto piwa, bardzo uznawane i szanowane w Niemczech. Jest to święto wywodzące się z Monachium, które powstało na pamiątkę ślubu księżniczki Teresy z bawarskim władcą Ludwikiem w roku 1810. Święto to obchodzone jest w październiku i trwa, aż całe szesnaście dni. Miejscem tego uroczystego festynu jest oczywiście jego kolebka czyli samo Monachium.

Co ciekawe święto to odbywa się zawsze w tym samym czasie, a jego zakończenie przypada na pierwszy z weekendów miesiąca, jakim jest październik. Podczas Oktoberfest Monachium jest przepełnione turystami, szczególnie tymi, którzy lubują się w trunkach, jakim jest piwo. W trakcie trwania takiego festynu, jego uczestnicy potrafią wypić naprawdę ogromne ilości piwa i napić się jego w niewyobrażalnych ilościach.

Chociaż w tak uroczystym dniu biorą udział również osoby, które raczej delektują się smakiem niemieckiego piwa, nie zwracając uwagi na jego wypite ilości. Ciekawostką może stać się dla nas również to, że piwo w takim dniu podawane jest wyłącznie w potężnych, bo litrowych kuflach, co sprzyja ilości i szybkości jego wypicia.

Jednak, gdy już wypita ilość tego trunku jest już znacząca może okazać się, że nie lada wyzwaniem może stać się utrzymanie takiego litrowego kufla piwa w dłoniach, bez większych przygód. Dlatego też tak podziwiane i szanowane stają się kelnerki podające piwo podczas święta piwa w Monachium i obsługujących klientów. Te bowiem nanoszą się takiego piwa w naprawdę ogromnych ilościach i to noszące je kilkanaście jednocześnie.

Zatem praca przy organizacji i obsłudze Oktoberfest wcale nie jest łatwa i do takich na pewno nie należy. Święto piwa ma jeszcze jedną swoją cechę charakterystyczną związaną z podawaniem piwa. Mianowicie podczas całego festynu możemy smakować piwa tylko sześciu z browarów pochodzenia monachijskiego. Do browarów takich należy browar o nazwie Spaten, który słynie z święta piwa, gdyż na ten festyn stworzył w roku około 1882 specjalnie na potrzeby święta nową oryginalną recepturę, co jak można zauważyć, przyjęło się również w innych browarach.

Published by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.