Belgia

W tym kraju można wybierać spośród 700 rodzajów piwa. Jest to ogromna liczba jak na tak mały kraj. Produkcja obejmuje jednak tylko 400-500 rodzajów, a reszta na wzór wina leży w piwnicach w odpowiednich temperaturach, aby pewnego dnia ujrzeć światło dzienne i zabłysnąć.

Dla Belgów są typowe małe browary rodzinne, które do dnia dzisiejszego funkcjonują i cieszą się sporym powodzeniem. Jednym z takich właśnie browarów jest Huyghe. Sięga on swymi korzeniami do okresu Średniowiecza, a w roku 1998 „perełka” z tej produkcji „Delirium Tremens” uzyskała tytuł „Najlepszego piwa na świecie”.

W Belgii, jak w poprzednich dwóch krajach, piwo należy do najbardziej ulubionych napojów. Na jednego Belga przypada 150 litrów wypitego piwa za rok. Warto wspomnieć, że do każdego rodzaju piwa produkowane są specjalne szklanki, każdy rodzaj wypijany jest podczas innej okazji a poszczególne piwa przyporządkowuje się do konkretnych dań. Belgowie są bardzo dumni z tradycji piwa w ich kraju, którą pielęgnują i rozwijają według najlepszych receptur i technik.

Wróć

Published by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.