Anglia

Pierwotnie określenie odnosiło do

Produkcja piwa w Anglii ma długowieczną tradycję. Tutejsze nazwanie piwa słowem „ALE” weszło w życie na całym świecie. Pierwotnie określenie to odnosiło się do nazwy konkretnego rodzaju, jednak z biegiem czasu zaczęto w ten sposób zastępować słowo „piwo”.

Pozostała chociaż burton upon trent klasztorze

Anglicy zgodnie uznają, że stolica piwa w ich kraju mieści się w Burton Upon Trent. To właśnie tutaj założyła klasztor święta Modwena, która wędrowała do Rzymu. Pozostała jednak w Burton Upon Trent w klasztorze, a do Rzymu nigdy nie dotarła. Nawracała na wiarę lokalnych pogan i leczyła ludzi dzięki życiodajnej wodzie źródlanej. To właśnie źródło zostało później wykorzystane przez mnichów do produkcji piwa.

Organizowany rocznie starcie sierpnia londynie

O tym, że piwo w Anglii jest szeroko rozpowszechnionym trunkiem może świadczyć przegląd tutejszych piw, jaki można zobaczyć na Great British Beer Festival. Organizowany jest on co roku na początku sierpnia w Londynie w Olympia Hall. Każdy piwosz znajdzie tutaj coś dla siebie. Prezentacja piw, nie tylko brytyjskich, cieszy się ogromną popularnością. Impreza trwa 5 dni. Co roku odwiedza ją około 50 000 osób. Zabawa, muzyka, degustacje oraz różne konkursy związane z piwem wprowadzają każdego gościa w świetny nastrój. Przy wstępie można wypożyczyć szklankę do degustacji, której bardziej elegancki wariant otrzymują dziennikarze.

Razem tymczasem można zawitać barze

Na festiwalu co roku prezentuje się około 300 browarów krajowych. Zawsze jednak można zawitać w barze „Biéres sans Frontiéres” w celu poznania oferty browarów zagranicznych. Niemcy, Belgowie, Czesi oraz wiele innych narodowości znajdzie tutaj swoich „piwnych” reprezentantów.

Wróć

Published by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.