Czeskie przysmaki do czeskiego piwa

Niektórzy twierdzą, że piwa nie powinno się niczym przegryzać, gdyż traci ono swój smak. Jednak czasem warto odejść od tego stereotypu. Ponadto, można to potraktować w inny sposób, szczególnie w Czechach, światowej stolicy piwa i przysmaków piwnych. Czesi często piją piwo po to, by wydobyć dodatkowy smak z potrawy którą jedzą, a nie ma co ukrywać, przysmaków piwnych u nich dostatek. Można się o tym przekonać podczas licznych festynów piwa i jedzenia. Najwięcej tego typu imprez organizowanych jest naturalnie w Pradze.

Podczas Czeskiego Festiwalu Piwnego, który odbywa się pod koniec maja na gości czeka nie tylko wyśmienite piwo najwyższego sortu, ale również niezliczona ilość najróżniejszych zakąsek, przysmaków i potraw, które do piwa pasują jak ulał. Pod koniec maja odbywa się również Praski Festiwal Jedzenia, na którym wiele restauracji dwoi się i troi aby jak najlepiej sprostać wymagającym podniebieniom gości. Podczas festiwalu piwnego w dzielnicy Pragi Letnany z ziemi wyrastają olbrzymie namioty, w których serwowanych jest kilkadziesiąt różnych odmian piw z całych Czech.

Naturalnie nie zabraknie dla nikogo typowo czeskich piwnych zakąsek, takich jak czeskich topielców, czyli marynowanych serdelków z papryczkami, gulaszu piwnego, knedliczków czy tak popularnej w Polsce golonki. Co najważniejsze, wstęp na tego typu festiwale jest bezpłatny, a cena piwa jest bardzo przystępna.

Published by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.