Piwo Weissbier - Weizenbier

Piwo Weissbier- Weizenbier to tradycyjne niemieckie piwo często określane również białym winem, dzięki swojej wyklarowanej jasnej barwie. Jest to piwo często przez Niemców określane szlachetnym, pochodzenia pszenicznego. Ten gatunek piwa jest szczególnie związany z Bawarią, jeśli chodzi o piwa niemieckie.

Uznawane jest za elitę wśród niemieckich piw, chociaż jak to często bywa dużo zależy od własnego gustu i smaku. Piwo to jest zdecydowanie piwem nieco mętnym o jaśniutkiej, prawie że białej barwie. Warto zwrócić również uwagę na to, że piwo to znacząco się pieni w porównaniu z innymi niemieckimi specjałami tego typu. Jest to piwo cenione przede wszystkim przez kobiety za swój oryginalny i niepowtarzalny smak i aromat.

Piwo to w swoim smaku wyróżnia i pozwala odnaleźć przyprawy takie jak goździki, cynamon, gałkę muszkatołową, wanilię, a także owoce takie jak cytryny czy banany. Wszystko zależy już tu bowiem od rodzaju składników i słodu użytego do jego produkcji. Niewątpliwie jednak Powo to jest delikatne, lekkie i uwielbiane przez kobiety, które drażni w piwie smak goryczki i kwasoty. Te bowiem jest sporadycznie chmielone i pozwala delektować się naprawdę niezapomnianym smakiem.

Published by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.