Putzmeister, mixokrety i wykorzystywanie agregatów tynkarskich.

Wszelkie maszyny wielofunkcyjne są ułatwieniem każdej pracy, bez względu na jej specyfikę. Wykonywanie kilku działań naraz jest wygodne i sprawia, że wszystko odbywa się znacznie szybciej. Z tego powodu konstruktorzy zadbali o powstanie urządzeń takich, jak agregaty tynkarskie. Ich rola w budowie i wykończeniach wnętrz jest bezcenna.

Równie pomocne okazują się mixokrety , które nie tylko pomagają mieszać zaprawę, ale także umożliwiają jej nakładanie na obszarach o wysokości do 80m lub maksymalnej szerokości 150m.

Przeciętny agregat do tynkowania pełni dwie podstawowe funkcje. Przede wszystkim miesza substancję. Natomiast zamocowana przy nim pompa do betony pozwala automatycznie wypuszczać go na posadzkę.

Bardziej zaawansowane sprzęty mogą spełniać więcej ról. Do najlepszych w swej grupie należą agregaty do tynkowania putzmeister. Niemiecka precyzja pozwoliła uzyskać niebanalny efekt technologiczny.

Prawie każdy agregat putzmeister to dokładność i gwarancja udanej pracy. Poza tym, że firma produkuje agregat do tynkowania, w jej ofercie znajdujemy również inne sprzęty budowlane. Należą do nich wspomniane już mixokrety, układarki betonu, pompy do betonu, kompresory. Różnica w ich funkcjach nie jest znaczna.

Tym bardziej, że bywają połączone w zestawy o kilku rolach. Wybierając konkretny sprzęt powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy będzie nam potrzebny do ściśle określonych przez producenta zadań. Ważna jest też wielkość, ponieważ nie każdy agregat tynkarski mieści się we wnętrzach. Niektóre są na tyle obszerne, że mogą powodować problemy z ich obsługą. Szczególnie trudno bywa laikom.