Mixokrety i inne urządzenia budowlane - konserwacja

Często wykorzystuje się w dzisiejszych czasach mixokrety - wszechstronność ich zastosowania i łatwa obsługa tego urządzenia są jego wielkimi atutami. Jednak, jeśli chcemy, by mixokrety służyły nam przez wiele lat, powinniśmy mieć świadomość, że konieczna jest odpowiednia ich konserwacja oraz czyszczenie.

Przede wszystkim wszystkie mixokrety Putzmeister należy poddawać regularnym przeglądom. W tym celu warto znaleźć jakąś firmę, która świadczy obsługę serwisową w zakresie pomp do betonu. Bardzo istotne jest, aby serwisanci dysponowali wszelkimi częściami zmiennymi - w razie potrzeb uszkodzone elementy należy od razu wymieniać.

Należy także mieć świadomość, że są takie elementy mixokretów, które trzeba sprawdzać ze szczególną dbałością. Chodzi tutaj o: cylindry napędowe, leje zasypowe oraz zasuwy wahliwe. W przypadku awarii jednej z tych części należy, nie zwlekając, zastosować jeden z profesjonalnych zestawów naprawczych. Serwisy na pewno takowe posiadają.

Naturalnie powinniśmy także utrzymywać nasze agregaty Putzmeister w czystości. Po każdym użyciu należy je doprowadzić do stanu wcześniejszego. Zwykle także do czyszczenia agregatów tynkarskich zatrudnia się profesjonalistów.